Popüler Kayak Tatili Bölgeleri

Popüler Kayak Tatili Bölgeleri

Kayak Tatili İçin En Çok Tercih Edilen Noktalar

Türkiye, 4 mevsimin yaşandığı ülkeler arasında yer almaktadır. Bu nedenle yalnızca yaz tatillerinde değil; kış tatillerinde de oldukça eğlenceli aktiviteler sunan çok sayıda lokasyona sahiptir. Kayak tatili, hem profesyonel kayakçılar hem de amatörler için hayli keyifli bir deneyim olarak uzun yıllar hafızalarda kalmaktadır. Aynı zamanda kayak tatilleri sırasında kardan heykeller yapmak, kar ayakkabıları ile yürüyüş yapmak, kızakla kaymak ve kar motosikleti ile gezmek gibi çok sayıda aktivitenin yapılması mümkündür.
Ülkemizde kayak tatili için en çok tercih edilen noktalar arasında Bursa’da bulunan Uludağ , Kocaeli’de bulunan Kartepe ve Kayseri’de bulunan Erciyes kayak merkezleri yer almaktadır. Ancak dünya çapında da İsviçre, Finlandiya ve Fransa başta olmak üzere çok sayıda kayak noktası popülerliğini korumaktadır.

İstanbul'a Yakın Kayak Tatili Noktaları

İstanbul, Türkiye nüfusunun en yoğun olduğu şehirdir. Bu nedenle kişiler, kış aylarında İstanbul’a yakın kayak tatil noktaları ile keyifli zaman geçirmeyi tercih etmektedir. Özellikle Kocaeli’de bulunan Kartepe Kayak Merkezi en popüler lokasyonların başında yer almaktadır. Ancak şehir değiştirmek için yeterli zamanı olmayan kişiler, İstanbul’da bulunan Snowpark’ta vakit geçirmeyi tercih edebilmektedir.
Kapsamlı ve doğa ile iç içe bir kayak tatili yapmak isteyen kişiler, İstanbul’a 180 kilometre mesafede bulunan Bursa Uludağ Kayak Merkezi’ni sıkça tercih etmektedir. Ardından Bolu Kartalkaya, Ankara Elmadağ ve Çankırı Yıldıztepe kayak merkezleri İstanbul halkı tarafından sık sık ziyaret edilen yerler arasındadır.

Ülkemizde En Çok Gidilen Kayak Tatili Yerleri

Ülkemizde en çok gidilen kayak tatili yerleri, coğrafi bölgelere bağlı olarak sınıflandırılabilmektedir. Ancak ülke genelinde Uludağ, Kartepe ve Erciyes kayak merkezleri her zaman için popülaritesini korumayı başarmış noktaların başında yer almaktadır. Aynı zamanda bu lokasyonlar, her sene dünya çapından da sayısız turiste ev sahipliği yaparak unutulmaz anılar sunmaktadır.
Kars Sarıkamış, Erzurum Palandöken, Bolu Kartalkaya, Antalya Saklıkent, Kastamonu Ilgaz Dağı, Isparta Davraz ve Bolu Gerede Arkut Dağı gibi kayak merkezleri de sık ziyaretçi almaktadır. Ayrıca Gümüşhane Zigana, Samsun Akdağ, Hakkari Merga Bütan ve Burdur Salda kayak merkezleri de Türkiye’nin popüler kayak tatili merkezleri arasındadır.

Marmara Bölgesi Kayak Tatili Noktaları

Marmara’nın en yüksek zirvesi, 2543 metre ile Bursa Uludağ’dır. 20 farklı piste sahip olan bu merkez, konaklama için de 27 farklı tesis sunmaktadır. 25 farklı piste sahip olan Bolu Kartalkaya Kayak Merkezi, toplamda 40 kilometre uzunluktadır. Aynı zamanda 1600 yatak kapasitesi bulunan çeşitli konaklama tesisleriyle de konforlu bir tatil sunmaktadır.
Marmara Bölgesi içerisinde kayak deneyimi yaşamak ve İstanbul dışına çıkma imkanı olmayan kişiler, şehrin popüler noktalarının başında gelen Snowpark’ı ziyaret etmektedir. Aynı anda 70 kişiye kayak yapma imkanı sunan Snowpark, kolay ulaşım seçenekleri ile de ön plana çıkmaktadır.

Anadolu Bölgesi Kayak Tatili Bölgeleri

Anadolu Bölgesi içerisinde bulunan en yüksek zirve, 4000 metre yüksekliğiyle Kayseri’de bulunan Erciyes Kayak Merkezidir. En ideal ziyaret dönemleri Aralık ve Nisan ayları arasında olan merkez, suni karlama sistemlerine sahiptir. Bu sayede kar yağışının az olduğu dönemlerde de ziyaretçilere keyifli bir kayak deneyimi imkanı sunulmaktadır.
Anadolu’da bulunan en önemli kayak tatili lokasyonları arasında Kastamonu’da bulunan Ilgaz Kayak Merkezi ve Ankara’da bulunan Elmadağ Kayak Merkezi de yer almaktadır. Bölge, kış aylarında sık sık kar yağışı aldığı için her zaman için popüler kayak lokasyonları arasındadır.

Doğu Bölgesi Kayak Tatili Bölgeleri

Ülkemiz, tüm coğrafi bölgelerde bulunan kayak tatili noktaları ile dünya çapından turistlere ev sahipliği yapmaktadır. Doğu’da kayak noktaları arayan kişiler ise en sık Erzurum’da bulunan Palandöken Kayak Merkezini tercih etmektedir. Şehrin hava şartları ve zirvenin yüksekliği sayesinde her sene 7 ay kadar kayak yapılması mümkündür.
Doğu Bölgesi kayak tatili bölgeleri arasında, yine Erzurum’da bulunan Konaklı Kayak Merkezi ve Kandilli Kayak Merkezi de yer almaktadır. Ayrıca Kars Sarıkamış’ta bulunan Cıbıltepe, Tunceli’de bulunan Ovacık, Erzincan’da bulunan Ergan, Ardahan’da bulunan Yalnızçam ve Ağrı’da bulunan Küpkıran kayak merkezleri de popüler lokasyonlardır. Bu nedenle Doğu’da kayak tatili yapmak için çok sayıda ve seçenekte merkez bulunmaktadır.
 

250
Bilet-Co
Bizimle İletişime Geçin'