En Çok Koltuk Satan Havayolu Firmaları

En Çok Koltuk Satan Havayolu Firmaları

Yıllara Göre En Çok Koltuk Satan Havayolu Firmaları

Güvenli ve rahat uçak yolculuğu, günümüzde havayolu ulaşımını tercih eden yolcular için en önemli kriterlerin başında yer almaktadır. Bu nedenle yolcular, mümkün oldukça en iyi havayolu firmaları ile uçuş yapmayı tercih etmektedir. Günümüzde yıllara göre en çok koltuk satan firmalar ise kısaca şu şekilde sıralanabilmektedir:


American Airlines: Merkezi Amerika Birleşik Devletleri/ Teksas’ta bulunan American Airlines, yılda ortalama olarak 123.7 milyon koltuk satışı gerçekleştirmektedir. Dünya çapında 350 farklı destinasyona uçuş düzenleyen şirket, günlük olarak 6800 sefer gerçekleştirmektedir.

 

Southwest Airlines: Teksas merkezli bir diğer havayolu şirketi olan Southwest Airlines, yıllık ortalama 123.2 milyon yolcu için koltuk satışı yapmaktadır. Günlük olarak 4000 uçuş seferi gerçekleştiren şirket, düşük bütçeli olması sayesinde en sık tercih edilen havayolu firmaları arasında yer almayı başarmaktadır.

 

Delta Air Lines: Merkezi Atlanta’nın Georgia bölgesinde bulunan Delta Air Lines, senelik yaklaşık 103.1 milyon yolcu için bilet satışı gerçekleştirmektedir. Dünya çapında en iyi 2. filoya sahip olan havayolu şirketi, dünya üzerindeki 325 farklı destinasyona uçuş düzenlemektedir. Aynı zamanda her gün ortalama 5400 sefer ile geniş bir yolcu kitlesine hitap etmeyi başarmaktadır.

 

Ryanair: İrlanda’nın başkenti Dublin merkezli olan Ryanair, senede yaklaşık olarak 97.1 milyon yolcu için koltuk satışı gerçekleştirmektedir. Filosunda 456 uçak bulunan havayolu şirketi, düşük bütçeli olması sayesinde en sık tercih edilen firmalar arasında yer almaktadır. Aynı zamanda dünya çapında en yüksek sayıda destinasyona uçuş düzenlemesi ile de bilet satış oranlarını yükseltmeyi başarmaktadır.

 

United Airlines: Merkezi Chicago’nun Illinois bölgesinde yer alan United Airlines, senelik olarak ortalama 72.6 milyon yolcu taşımaktadır. Filosunda 777 uçak bulunan havayolu şirketi, bu rakam ile dünya çapındaki en büyük 3. havayolu firması olarak tanınmaktadır.

 

China Southern Airlines: Çin/ Guangzhou merkezli olan China Southern Airlines, her yıl yaklaşık olarak 68.6 milyon yolcu taşımaktadır. Dünya üzerinde 200 farklı destinasyona sefer düzenleyen havayolu şirketinin günlük uçuş sayısı ise 2000 olarak kaydedilmiştir.

 

China Eastern Airlines: Şangay merkezli olan China Eastern Airlines, yılda ortalama olarak 64.5 milyon yolcu için koltuk satışı işlemi gerçekleştirmektedir. Dünya çapında 248 farklı destinasyon üzerine uçuş yapan havayolu şirketi, filosunda bulunan 604 uçak ile 5. büyük firma olarak öne çıkmayı başarmaktadır.

 

IndiGo: Merkezi Hindistan’ın Gurgaon bölgesinde bulunan IndiGo, düşük bütçeli havayolu şirketleri arasında yer almaktadır. Bu sayede her sene yaklaşık olarak 48.4 milyon yolcu için koltuk satışı gerçekleştirmeyi başarmaktadır. Aynı zamanda dünya çapındaki en dakik 3. havayolu şirketi olması ile de ön plana çıkmaktadır.

 

Türk Hava Yolları: Dünya çapında Turkish Airlines olarak tanınan ve merkezi İstanbul’da bulunan Türk Hava Yolları, her sene yaklaşık olarak 44.7 milyon yolcu için koltuk satışı gerçekleştirmektedir. Bu rakam ile dünya çapındaki en başarılı 10 havayolu şirketi arasına girmeyi başarmış olan firma, 342 farklı destinasyona sefer düzenlemektedir.

 

Air China: Pekin merkezli olan ve filosunda 439 uçağa sahip olan Air China, senede yaklaşık olarak 44 milyon yolcu için bilet satışı işlemi gerçekleştirmektedir. Aynı zamanda filosunda bulunan 439 uçak ile 1988 senesinden itibaren aktif olarak hizmetlerini sürdürmeyi başarmaktadır.

Yıllara göre en çok koltuk satan havayolu firmaları sıralaması, yaklaşık olarak her 5  ila 10 senelik periyotlarda değişiklik göstermektedir. Özellikle resmi olarak kapanan firmalar, sıralamalarda büyük değişimlerin yaşanmasına neden olabilmektedir.

Bu havayolu firmaları ile en uygun bilet avantajları vasıtasıyla uçmak için doğru adrestesiniz!

250